Domácí zdravotní péče Šternberk

Trápí vás nebo vaše blízké zdravotní problémy? Léčíte se s dlouhodobou nebo chronickou nemocí, zotavujete se po operaci nebo úrazu? Nenechte si zdravotní péči přerůst přes hlavu a využijte pomocnou ruku, kterou vám podáváme. Pomůžeme s péčí o sebe sama nebo vaše blízké v pohodlí vašeho domova ve Šternberku a přilehlém okolí.

Nejste v tom sami. Domácí zdravotní péči (home care) využívá mnoho lidí. Pro pacienta je méně náročná na psychiku. Využijte i vy systematickou zdravotní péči v domácím prostředí a nechte naše zkušené zdravotní sestry, ať vám pomohou např. s převazy, polohováním nebo s katetrizací. Postaráme se o vás s citem, pochopením a diskrétností.

Pro koho je domácí zdravotní péče vhodná?

Pro každého, kdo ji potřebuje. V praxi pečujeme o pacienty propuštěné z lůžkových zdravotnických zařízení, o chronicky nemocné, lidi po úrazech či operacích. Péči poskytujeme pacientům všeho věku.

Naše sestřičky se o vás postarají v bezpečí vašeho domova, mezi vašimi blízkými. Společnými silami uděláme důležitý krok ke zdárné rekonvalescenci nebo zvládnutí obtíží, které vaši nemoc provázejí.

Na základě doporučení praktického lékaře je domácí péče plně hrazena zdravotní pojišťovnou.

Zavolejte nám a objednejte se


Jaké jsou výhody domácí zdravotní péče?

  • Domácí prostředí přispívá k psychické pohodě, která má pozitivní vliv na uzdravování i rekonvalescenci.
  • Odpadá stres z bezmocnosti. Sestřičky pomáhají s ošetřovatelskými úkony a tím se u pacienta zvyšuje sebevědomí i pocit bezpečí.
  • Minimalizuje se riziko nemocničních infekcí, tak častých ve zdravotnických zařízeních.
  • Kromě zdravotní péče zajistíme na přání i související služby, jako například pečovatelskou službu nebo zapůjčení různých zdravotních pomůcek.  

Jak vám náš tým sestřiček ze Šternberka pomůže?

Zajistíme každodenní plnohodnotnou zdravotní péči. Stejnou, jakou by vám poskytly sestry v nemocnici nebo jiném zdravotnickém zařízení.

Navážeme spolupráci s vašim ošetřujícím lékařem. Na základě jeho doporučení připravíme ošetřovatelský plán. Spolu si pak naplánujeme pravidelné návštěvy. Každý den za vámi přijedeme domů a postaráme se mimo jiné o aplikaci léků, injekcí, infuzí, převazy, bandáže, podání enterální výživy, ošetření defektů i proleženin, léčebné laváže, katetrizace, kontrola krevního tlaku i glykemie nebo odběry biologického materiálu. O průběhu léčby pravidelně informujeme lékaře, předáváme mu objektivní nálezy a biologické hodnoty.

Vzájemná důvěra je základem naší společné cesty k lepšímu zdraví. Jsme empatickými hosty, kteří vám budou oporou. Respektujeme vás i vaši rodinu. Osobní přístup a diskrétnost je samozřejmostí.